Ranjeni Alcaraz nije izdržao, Norrie najbolji u Brazilu

Tenis 27. feb 202307:46 0 komentara
REUTERS/Sergio Moraes

Britanac Cameron Norrie pobjednik je turnira u Rio de Janeiru pošto je poslije preokreta savladao Carlosa Alcaraza rezultatom 5:7, 6:4, 7:5 za dva sata i 43 minuta igre.

Dvadesetsedmogodišnji Norrie osvojio je prvi trofej u 2023, odnosno peti u karijeri, iako je u drugom setu gubio sa 3:0 i bio je na ivici poraza od branioca titule.

Ipak, bilo je evidentno da Alcaraz ima velikih problema sa povredom, teško se kretao, ali nije odustajao i u odlučujućem setu čak je, nakon dva pretrpljena breaka, uspio da oduzme servis protivniku i izjednači na 3:3. Britanac je, međutim, u 11. gemu šesti put u meču napravio break i ubrzo na svoj servis iskoristio drugu meč loptu.

Norrie, koji će od ponedjeljka biti 12. teniser svijeta, realizovao je šest od 16 break lopti, dok je Španac, koji je proteklog vikenda slavio u Buenos Airesu, pet puta oduzeo servis protivniku (5/9).

Alcaraz je ostao na sedam osvojenih titula u karijeri, a zbog povrede pitanje je da li ćemo ga ove nedjelje gledati na turniru u Acapulcu.