Ruud dobio Fritza, prošao u polufinale i izbacio Nadala sa završnog Mastersa

Tenis 15. nov 202223:35 0 komentara
REUTERS/Guglielmo Mangiapane

U drugom meču drugog kola Zelene grupe ATP finala u Torinu Casper Ruud je u tri seta savladao Taylora Fritza i tako obezbijedio prolaz u polufinale i prvo mjesto u grupi.

Glavna vijest dana Zelene grupe je drugi poraz Rafaela Nadala koji je praktično označio eliminaciju. A ona je ozvaničena kada je Ruud osvojio prvi set protiv Fritza.

Da će tako biti bilo je jasno na samom startu meča, pošto je Norvežanin odmah napravio brejk i poveo 2:0. Do kraja seta je čuvao taj brejk prednosti i osigurao osvajanje seta, što je označilo ispadanje Nadala.

U drugom setu gotovo istom merom uzvratio je Taylor Fritz – 6:4. Odluka je pala u trećom setu i to u taj-brejku. Ruud je poveo 5:1, imao je i dvije vezane meč lopte. Ali se Amerikanac čudesno vratio i izjednačio na 6:6. Ipak, Ruud je dobio naredna dva poena i ostvario drugu pobjedu i osigurao ne samo plasman u polufinale već i prvo mjesto u grupi.

Sa druge strane Fritz će u posljednjem kolu u direktnom duelu protiv Felixa Auger-Aliassimea odlučivati ko će biti drugi polufinalista. Taj meč na programu je u četvrtak.

Mečeve iz Torina možete pratiti u direktnim prenosima na kanalima Sport Kluba, kao i na EON platformi.