Alcaraz i Sinner u četvrtfinalu mastersa u Madridu

Tenis 30. apr 202419:14 0 komentara
REUTERS/Susana Vera

Španski teniser Carlos Alcaraz izborio je plasman u četvrtfinale mastersa u Madridu poslije velike borbe i tri seta protiv Jana-Lennarda Struffa 2:1 (6:3, 6:7(5:7), 7:6(7:4)).

Ušao je Španac kao ogroman favorit i njegov poraz smatrao bi se velikom senzacijom. Što bi bilo nepravedno prema Struffu, koji igra odlično ove sezone na šljaci i doživio je samo jedan poraz, u Monte Carlu od Sinnera. Ostale mečeve je dobio, uz to i titulu u Minhenu.

Takvom početnom utisku doprinio je i prvi set, koji je treći nosilac lako dobio. Jedan brejk mu je bio dovoljan za 6:3 i 1:0 u setovima. Ali u naredna dva Struff je pokazao zašto je jedan od najboljih ove sezone na šljaci.

Prvi brejk u drugom setu napravio je Alcaraz i poveo 2:0. A onda preokret. Struff dolazi do brejka i poveo je 3:2. Set je otišao u taj-brejk. Alcaraz je pvoeo 3:1, ali Nijemac se nije predavao. Osvojio je narednih pet poena i na kraju je to bilo dovoljno da dobije 7:5 za 1:1.

Španac je i u trećem setu prvi došao do brejka. Poveo je 4:1 i delovalo je da je slomio Nijemca. Posebno što je uspio da zadrži brejk prednosti do 5:3 i servirao je za meč. Međutim, Struff se nije dao. Uspio je čak i da spasi tri vezane meč lopte na servis Španca, a potom još jednu i da napravi brejk. Potom je izjednačio na 5:5. Na kraju je i u ovom setu odluka morala da padne u taj-brejku.

Ni tu nije moglo bez drame. Poveo je Alcaraz 3:0, ali je Struff imao odgovor. Preokrenuo je i poveo 4:3. Ipak, Španac je imao više koncentracije u završnici, vezao četiri poena i konačno poslije skoro tri sata slomio žilavog Nijemca.

U četvrtfinalu Alcaraz će igrati protiv Andreyja Rubleva.

REUTERS/Violeta Santos Moura

Prvi nosilac na ATP Mastersu u Madridu Jannik Sinner plasirao se u četvrtinale savladaši Kharena Khachanova u tri seta (5:7, 6:3, 6:3).

Sinner je jedini teniser koji je stigao do četvrtfinala sva četiri Mastersa ove sezone, a prvi put se našao među najboljih osam u Madridu.

Italijan je odlično reagovao nakon izgubljenog prvog seta i napravio preokret protiv 16. nosioca na turniru.

Sada protiv ruskog tenisera imao činak od četiri pobjede i jednog poraza.

Od početka sezone, osvajač Australian opena na 30 odigranih mečeva ima čak 28 pobjeda.