Sinner ne planira da stane, a Zverev se vratio u top 5!

Tenis 13. mar 202408:58 0 komentara
Jayne Kamin-Oncea-USA TODAY Sports

Nevjerovatni Italijan Jannik Sinner nastavlja pohod ka samom vrhu ATP liste, a u srijedu ujutru po srednjoevropskom vremenu ostvario je 18. uzastopnu pobjedu na Touru! Momak iz Pijemonta je na mastersu u Indian Wellsu obezbijedio plasman u četvrtfinale savladavši domaćeg predstavnika Bena Sheltona u dva seta.

Bilo je 7:6 (4), 6:1 za šampiona Australian opena u trenutku u kojem je slušalica Amerikancu morala da bude spuštena. Duel je trajao oko 100 minuta.

Riđokosi Italijan će u narednom kolu igrati protiv najprijatnijeg iznenađenja ovog takmičenja (poslije Luke Nardija) – Jiržija Lehečke.

Bila je ovo ukupno 150. pobjeda u karijeri na ATP turu za Sinnera, kada se radi o mečevima na tvrdoj podlozi. U 2024. godini Sinner ne zna za poraz – pobijedio je u svih 15 zvaničnih mečeva.

Prvi set u duelu sa Scheltonom bio je veoma zanimljiv. Sinner je prvi napravio brejk, servirao je čak i za vodstvo 1-0, ali se Shelton odbranio. U taj-brejku Sinner je poveo sa 4:1, pa istu tu prednost ispustio, da bi na kraju ipak vezao tri poena i poveo u setovima.

U drugom setu otpor Amerikanca nije bio jak, potpuno ga je izdao servis, pa je Sinner dominantno došao do četvrtfinala.

U četvrtfinale se plasirao i Aleksander Zverev. Nijemac je nakon preokreta rezultatom 5:7, 6:2, 6:3 bio bolji od Australijanca Alexa De Minaura.

Idući protivnik teniseru iz Hamburga biće Carlos Alcaraz, igrač kojeg je Zverev pobijedio u četvrtfinalu prvog Grand slama sezone u Melbourneu. Ovog puta Alcaraz će imati možda još jači motiv jer u Kaliforniji brani titulu.

Takođe je veoma bitno za Zvereva da je ovom pobjedom osigurao “preskakanje” Andreya Rubleva i povratak među najboljih pet igrača ATP liste posle dugog perioda, koji je u 2023. godini obilježila i teška povreda skočnog zgloba tokom polufinala Roland Garrosa.

Protiv De Minaura Zverev nije otvorio meč dobro i prvi je izgubio servis posle maratonskog petog gema. Ipak, uspjeva da se spasi u trenutku kada je De Minaur servirao za prednost u setovima, ali ne i u 11. gemu, gde Australijanac pravi brejk i kasnije ga potvrđuje.

Odmah je u drugom setu “Demon” napravio brejk i djelovalo je da je otpor Zvereva slomljen, ali onda se predstavnik Njemačke budi i do kraja meča nijednom ne gubi servis, a u čak četiri navrata je napravio brejk – triput u drugom i jednom u trećem setu.