Real lako protiv Baskonije, Campazzo briljirao, slabo izdanje Muse

Košarka 25. apr 202422:56 0 komentara
Real Madrid Basket

Košarkaši Real Madrida savladali su Baskoniju u drugoj utakmici play-offa i sada vode 2:0 u seriji.

Prva četvrtina je protekla u izjednačenoj igri. Baskonia je u nekoliko navrata imala prednost, iako minimalnu, ali ni Real nije uspijevao da stvori zalihu, pa se na prvi mali odmor otišlo pri rezultatu 23:21.

U nastavku utakmice Real je malo pomalo preuzimao inicijativu, tokom druge dionice imao i dvocifrenu prednost, ali nisu se dali košarkaši Duška Ivanovića, pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 46:40 za Real.

Real je u trećoj četvrtini tek pred kraj ponovo stekao dvocifrenu prednost i faktički slomio otpor protivnika, jer je u posljednjoj četvrtini Kraljevski klub uspio da ode i do +23.

Do samog kraja meča, međutim, uspjela je Baskonia da smanji prednost na podnošljivih -11, bilo je 101:90.

Džanan Musa nije pružio dobru partiju. Meč je završio bez poena, što se do sada nije dogodilo u bijelom dresu, no bili su jako raspoloženi Facundo Campazzo sa 24, uz 4 skoka i 7 asistencija i Yabusele sa 16 poena, 5 skokova i 2 asistencije.

S druge strane najbolji je bio Vanja Marinković sa 20 poena.