Atalanta u derbiju srušila Fiorentinu, Kolašinac se vratio i odigrao cijeli meč

Nogomet 15. sep 202417:24 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

U susretu 4. kola talijanskog nogometnog prvenstva Atalanta je pobijedila Fiorentinu sa 3-2, dok su Torino i Lecce odigrali bez golova.

Sve najvažnije u Bergamu dogodilo se u prvom poluvremenu u kojem je palo svih pet golova.

Fiorentina je vodila sa 1-0 i 2-1, ali je domaćin ipak s prednošću 3-2 otišao na odmor. Na koncu se to pokazao i kao konačan rezultat.

Gosti su poveli u 15. minuti golom Lucasa Martineza Quarta, no šest minuta kasnije izjednačio je Mateo Retegui.

Moise Kean je u 32. minuti doveo “Viole” do nove prednosti, ali je domaćin u samoj završnici poluvremena golovima Charlesa De Ketelaere (45) i Ademole Lookmana (45+2) okrenuo rezutat.

U nastavku susret bilo je prilika na obje strane, ali ne i golova. Bh. reprezentativac Sead Kolašinac se vratio nakon povrede i odigrao cijeli meč za Atalantu.

Torino i Lecce su odigrali bez golova.

Borna Sosa je kod domaćina zaigrao od 46. minute, dok Nikola Vlašić nije nastupio zbog ozljede. U redovima Leccea Ante Rebić je igrao do 61. minute.

Večeras se još sastaju Cagliari – Napoli, te Monza – Inter, dok će u ponedjeljak igrati Parma – Udinese i Lazio – Verona.

Na ljestvici vode Juventus i Torino sa po osam bodova.