Bayern prvo sebi iskopao rupu, pa odnio bod protiv Leipziga (VIDEO)

Nogomet 30. sep 202320:44 0 komentara
REUTERS/Annegret Hilse

Fudbaleri Leipziga i Bayerna odigrali su neriješeno 2:2 u okviru 6. kola Bundeslige.

Nisu stvari dobro krenule za Bavarce. Naime, domaći su za samo šest minuta došli do dva gola prednosti i prijete da Bavarce ostave bez bodova.

Prvi gol Leipziga djelo je Opende, koji je iskoristio dodavanje Schlagera i veliki prostor kojeg je ostavila odbrana Bayerna za 1:0.

Samo šest minuta kasnije prednost je udvostručio Lukeba, nakon očajne reakcije golmana Bayerna Ulreicha.

U drugom dijelu meča Bayern kao da se razbudio. Prvo je Harry Kane smanjio zaostatak iz jedanaesterca u 57. minuti, da bi konačnih 2:2 postavio Leroy Sane u 70. minuti iz kontranapada na dodavanje Jamala Musiale.

Ovaj rezultat najviše je obradovao navijače Bayer Leverkusena koji je u susretu 6. kola na gostovanju pobijedio Mainz 3-0.

Neporaženi tim Xabija Alonsa dobio je pet od šest utakmica osvojivši 16 bodova, više nego ikad prije u ovoj fazi sezone Bundeslige. Bayer sada ima 16 bodova, bod više od Stuttgarta, te dva više od Bayerna i Borussije Dortmund.