Da li je Tuzla City oštećen u Mostaru, poništen čist pogodak Tuzlaka protiv Veleža? (FOTO)

Nogomet 11. mar 202421:28 0 komentara
FK Tuzla City

Fudbaleri Veleža i Tuzla Cityja remizirali su 1:1 u 22. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Utakmicu na stadionu Rođeni obilježila je kardinalna greška pomoćnog sudije, kada su gosti iz Tuzle postigli pogodak u 23. minuti.

Darko Maksimović podigao je zastavicu, čime je signalizirao glavnom sudiji Antoniju Tomiću da je ofsajd, iako je prema svemu sudeći neopravdano poništen gol ekipe Slavka Petrovića.

Tuzla Cityja uzeo važan bod u Mostaru, Velež peti meč bez pobjede u borbi za Evropu

Mirza Delimeđac uputio je šut sa vrha kaznenog prostora, odbranio je njegov udarac Osman Hadžikić, lopta se odbila do Huse Karjaševića koji očigledno nije bio u nedzvoljenoj poziciji, jer je vidljivo da se najbližu golmanu Veleža našao njegvo saigrač Ante Oreč.

Pogledajte spornu situaciju, kada je Velež vodio 1:0 i kada je Tuzli poništen pogodak, te procijenite sami:

U nastavku meču, ubrzo je Tuzla City došao do pogotka preko Đorđa Pantelića, što je na kraju bio i konačan rezultat.