LP: Barcelona poražena u Monacu, Kolašinac jedan od boljih u remiju sa Arsenalom

Nogomet 19. sep 202422:57 0 komentara
REUTERS/Manon Cruz

Fudbaleri Barcelone iznenađujuće su poraženi u prvom kolu Lige prvaka u Monacu rezultatom 2:1.

Barcelona je veoma rano ostala bez igrača, kada je Garcia u 11. minuti kao posljednji igrač startovao nad Minaminom. Sudija Allard Lindhout nije imao ni tračak sumnje, pa je fudbalera Barcelone poslao pod tuš.

Samo pet minuta kasnije Barca se našla u još težem položaju. Maghnes Akliouche postigao je pogodak za vodstvo Monaca nakon lijepe solo akcije.

Koliko je Barcelona kvalitetan tim pokazali su njeni fudbaleri u 27. minuti kada je nakon dubinskog dodavanja Casada loptu primio Lamine Yamal, povukao je u sredinu i preciznim udarcem matirao Kohna.

To je ujedno bio i krajnji rezultat prvog poluvremena.

U drugom je Barcelona kroz posjed sa igračem manje jedno vrijeme uspijevala da održi ravnotežu u igri, ali je koncentracija Blaugrane popustila u 71. minuti, kada je Ilenikhena nakon kontranapada drugi put natjerao ter Stegena da vadi loptu iz mreže.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, pa je Monaco zabilježio pobjedu i osvojio prva tri boda

Iznenađenje i u Bergamu

Arsenal je bio veliki favorit uoči utakmice sa italijanskom Atalantom, no u Lombardiji “Tobdžije” nisu mogli više od remija bez golova.

Jedan od boljih pojedinaca na terenu bio je bh. reprezentativac Sead Kolašinac.