Lukaku kao nekad: Gol i dvije asistencije za prvo mjesto Napolija

Nogomet 04. okt 202420:44 0 komentara
REUTERS/Ciro De Luca

Trećim golom, odnosno trećom i četvrtom asistencijom u petom nastupu od dolaska u Napulj, Romelu Lukaku predvodio je Napoli do pete pobjede u šampionatu i obezbijedio saigračima prvo mjesto na tabeli pred oktobarsku akciju u Ligi nacija.

Goste sa Alpa otvorio je Scott McTominay – vjerovatno pojačanje ljeta u „Calciu“ – a, „tačku na i“ pred 54.726 navijača na „Maradoni“ stavio je rezervista David Neres:

Napoli – Como 3:1 (1:1) u meču 7. kola italijanskog prvenstva, nakon kojeg ekipa trenera Antonia Contea ima 16 bodova.

Lukaku je Škotu asistirao u prvom, a Brazilcu u 86. minutu utakmice između čega se i sam upisao u strijelce pogotkom sa 11 metara u 53. minutu za 2:1.

Izjednačenje povratnicima u elitni rang poslije dvije decenije donio je Gabriel Strefezza u 43. minutu na dodavanje Maxima Perronea, ali je drugo poluvreme u svakom smislu pripalo Napolitancima.

Como trenera Cesca Fabregasa doputovao je na jug sa dvije pobjede u nizu, obje zabilježene rezultatima 3:2 – na gostovanju Atalanti i kod kuće protiv Verone.

Poslije pauze za Ligu nacija, Napoli očekuje gostovanje Empoliju, dok Como dočekuje Parmu.