Penarol u polufinalu Copa Libertadoresa, izbacili su favorizovani Flamengo

Nogomet 27. sep 202408:44 0 komentara
REUTERS/Mariana Greif TPX IMAGES OF THE DAY

Čuveni Penarol uspio je da se domogne polufinala Copa Libertadoresa, najjačeg klupskog takmičenja u Južnoj Americi.

Tim iz Montevidea je u dvomeču bio bolji od brazilskog Flamenga ukupnim rezultatom 1:0. Revanš meč u Urugvaju završen je bez golova.

Oba tima su u prvom poluvremenu bila dosta oprezna, pa gotovo da nije ni bilo nekih značajnijih dešavanja na terenu.

U nastavku je Flamengo, koji je imao minus iz prve utakmice, krenuo mnogo jače. Sve vrijeme se praktično igralo na polovini Penarola. Ipak tim iz Urugvaja je odolio napadima i zahvaljujući golu Cabrere u prvom meču stigao među četiri najbolje ekipe kontinenta.

U polufinalu će igrati Atletico Mineiro protiv River Platea, odnosno Botafogo protiv Penarola.