Pobjeda Demirovićevog Stuttgarta u Torinu: Gazibegović i Sturm poraženi od Sportinga

Nogomet 22. okt 202422:58 0 komentara
REUTERS/Guglielmo Mangiapane

Ermedin Demirović i Jusuf Gazibegović upisali su nastupe za Stuttgart i Sturm. Nijemci su savladali Juventus minimalnim rezultatom, dok je Sporting iz Graza odnio pobjedu rezultatom 2:0.

Juventus – Stuttgart

Prvi pokušaj na gol bio je od Mittelstadta s ivice šesnaesterca, ali lagano je to pokupio Perin.

Prvih petnaestak minuta utakmice karakterisali su visok tempo i taktička svijest, a Stuttgarta je igrao otvoreno protiv jednog od velikana evropskog fudbala.

Demirović je u 29’ bio najbliži golu, udarcem s ivice kaznenog prostora pogodio je stativu.

Drugu veliku šansu imao je Stuttgart preko Undava. Undav je pokušao iskoristiti centaršut iz 41’ kada je skočio i glavom pucao pod prečku, ali Mattia Perin je fantastično zaustavio šut.

Stuttgart je definitivno više pokazao od Juventusa u prvom poluvremenu.

U 48. minuti ponajbolji igrač Stuttgarta ove sezone, Deniz Undav, natrčava na loptu i postiže pogodak. Međutim, VAR je ustanovio prethodno igranje rukom i od gola nije bilo ništa.

Millot je u 62’ testirao Perina, no golman Juventusa ponovo je odgovorio zadatku.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermedin Demirović zamijenjen je u 62. minuti.

Yildiz je u 67’ probao za Juventus nakon odbijene lopte, ali bez promjene rezultata 0:0.

Danilo je u 85’ napravio Stuttgartu veliku priliku. Dobio je drugi žuti karton, sviran je jedanaesterac, ali Perin je odbranio udarac Millota i ostavio Juventus u igri.

Ipak, Millot se iskupio u nadoknadi vremena. Asistirao je Toureu koji je zamijenio Demirovića, a napadač je to realizovao za velika tri boda Stuttgarta.

Sturm Graz – Sporting

Sturm u kojem igra bh. reprezentativac Jusuf Gazibegović poražen je od lisabonskog Sportinga 0:2.

Santos je u 23’ pogodio prvi put za goste, a Gyokeres je u 53’ duplirao prednost koja će se ispostaviti kao dovoljna za tri boda.

Gazibegović je na terenu proveo svih 90 minuta.