Pogledajte slavlje Sarajeva, nakon velike drame i penala na Koševu (FOTO)

Nogomet 19. jul 202400:13 0 komentara

Fudbaleri Sarajeva plasirali su u drugo pretkolo Konferencijske lige, nakon velike drame i penala protiv Aktobea.

Penali

Prvo su šutirali igrači Aktobea. Dorny Romero je pucao, a Emil Rockov nogom brani taj udarac. Zatim je Nemanja Anđušić jako loše izveo penal i šutirao visoko preko gola, te propustio donijeti prednost Sarajevu.

Tanzharikov je onda pogodio za Aktobe, iako je Rockov bio blizu da odbrani i drugi penal. Siguran na drugom jedanaestercu za Bordo tim bio je Eldar Mehmedović.

Pročitao je golman Sarajeva na koju stranu će ići i treći penal, koji je izveo Jean Jairo. Međutim, lopta je otišla ispod ruke i u gol Rockova. Treći penal uz dosta sreća realizirao je Renan Oliveira za Sarajevo.

Maksim Samorodov promašio je u četvrtoj seriji za Aktobe, tačnije odbranio mu je sjajnom paradom Rockov.  Edin Julardžija u četvrtoj seriji donio je prednost Sarajevu.

Alibek Kasym ostavio je u igri Aktobe sigurnom realizacijom u petoj seriji, a onda je Elvir Duraković pogodio u petoj seriji za plasman Sarajeva u 2. pretkolo Konferencijske lige.

Uslijedilo je veliko slavlje Bordo tabora, koje možete pogeldati u nastavku kroz fotogaleriju.

Sjajnu utakmicu gledali smo na stadionu Asim Ferhatović Hase, u kojoj su se igrači Sarajeva vraćali nekoliko puta.

Poveli su gosti iz Kazahstana preko Umaeva, a izjednačio je Guliasvhili u drugom poluvremenu.

Tanzharikov pogodak u finišu utakmice, osigurao je Aktobeu produžetke.

Poveli su 3:1 gostujući igrači, kada je mrežu zatresao Jairo. Brzo su odgovorili fudbaleri Zorana Zekića preko Renana Oliveire. Meč je završen 2:3 nakon produžetaka nakon čega se pristupilo penalima.

Protivnik Sarajevu u drugom kolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu, bit će Spartak iz Trnave.