Portugal brojao do devet, Slovačka za osam minuta razbila Lihtenštajn pa povukla ručnu

Nogomet 11. sep 202322:54 0 komentara
REUTERS/Pedro Nunes

Pored susreta naše reprezentacije, večeras su u okviru grupe J odigrana još dva susreta 6. kola kvalifikacija za Euro 2024.

Portugal je sa 9:0 razmontirao selekciju Luksemburga i tako nastavio pohod ka Euru.

Doveo je Portugalce u 12. minuti u prednost Inacio, da bi u 18. Ramos povisio na 2:0.

Ramos je u 34. minuti postigao i drugi gol na susretu, da bi do kraja prvog dijela u listu strijelaca još jednom se upisao i Inacio.

Napadač Liverpoola Diogo Jota u 57. minuti nakon dodavanja Fernandesa povećava rezultat na 5:0, da bi deset minuta kasnije u strijelce se upisao i Ricardo Horta.

Jota je u 77. minuti postigao i drugi gol, da bi pobjedu Portugala potvrdili Fernandes i Felix.

Trijumf je upisala i selekcija Slovačke i to protiv Lihtenštajna sa 3:0.

Pitanje pobjednika Slovaci su riješili za svega šest minuta.

U prvoj minuti Hancko dovodi Slovake u prednost, da bi Duda dvije minute kasnije uduplao prednost domaćina.

Konačan rezultat u 6. minuti postavlja Robert Mak nakon asistencije Benesa.