Schlager sjajnim golom donio pobjedu Leipzigu na startu nove Lige prvaka (VIDEO)

Nogomet 19. sep 202320:40 0 komentara
REUTERS/Denis Balibouse

Fudbaleri RB Leipziga uspješno su otvorili novu sezonu UEFA-ine Lige prvaka. Tim Marca Rosea je u prvom kolu grupe G bio bolji u gostima od Young Boysa rezultatom 3:1.

Leipzig je slavio za velikog favorita na ovom susretu, a do prednosti su stigli već u trećoj minuti susreta. Raum je uposlio SImakana, a ovaj matirao protivničkog golmana.

Nakon toga oba tima propustila su po nekoliko prilika, a Young Boys do poravnanja stiže u 33. minuti susreta. Ugrinčić je sjajnio kombinovao sa Elijom, fudbaler iz DR Konga nakon toga sjajnim udarcem sa ruba kaznenog prostora matirao golmana Blaswicha.

Ipak, nisu odustajali “Bikovi”. Kreirali su veliki broj prilika u drugom dijelu, a do zaslužene pobjede stižu u 74. minuti. Kevin Kampl je odigrao za Schlagera, a Austrijanac matirao Racioppija za prva tri boda u novoj sezoni.

Konačan rezultat u trećoj minuti nadoknade postavio je talentovani Slovenac Benjamin Šeško nakon asistencije Henrichsa.

U drugom susretu ove grupe od 21 sat snage će odmjeriti Manchester City i Crvena Zvezda.