Sjajan meč na Koševu: Sarajevo na krilima Čatakovića srušilo Igman i upisalo treći vezani trijumf

Nogomet 06. apr 202422:34 0 komentara

Fudbaleri Sarajeva savladali su u 25. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Igmana u sjajnom susretu rezultatom 3:2. Tako je Bordo tim upisao i treći vezani trijumf, a ponovo je briljirao Hamza Čataković.

Gledali smo veoma uzbudljiv meč na Koševu, a nakon par poluprilika sa obje strane prva prava prilika viđena je u 13. minuti.

Buljubašić je nanizao nekoliko protivničkih igrača, lijepo šutirao, ali je lopta otišla pored stative Dine Hamzića.

U 17. minuti penal za Bordo tim. Buljubašić je izbacio Kyeremeha, ovaj izašao sam na Hamzića koji ga faulira, a arbitar Marić pokazuje na bijelu tačku.

Siguran izvođač jedanaesterca bio je Hamza Čataković.

U 21. minuti prijetio je Ramić golu Sarajeva, ali je njegov udarac završio pored stative Dejana Ilieva.

Igman je nastavljao sa napadima, a pritisak se isplatio u 32. minuti. Denković je lijepo povukao po lijevoj strani i uposlio Hebibovića koji sa 20 metara šutira i pogađa za 1:1.

#slider_0

Ipak, nije mnogo trajalo slavlje gostiju. Igrala se 39. minuta kada je Hasić šutirao, loptu u gužvi preuzeo Čataković i po drugi put matirao Hamzića.

Samo pet minuta kasnije Kyeremeh je uposlio Beganovića koji u maniru rasnog strijelca pogađa mrežu protivnika za veliko slavlje na Koševu.

Dosta uzbudljivo i u drugom dijelu

Nakon samo nekoliko sekundi u durogm dijelu Kyeremeh je sjajno šutirao, ali odbranio to Hamzić.

U 51. Igman je smanjio prednost Sarajeva. Ovoga puta Hebibović je sjajno šutirao sa nekih 20 metara, pogodio prečku nakon čega se lopta odbila do Denkovića koji matira Ilieva.

Nakon toga Sarajevo je umirlio ritam igre pa se igralo između dva kaznena prostora.

Sarajevo je u 82. minuti tražilo jedanaesterac nakon duela Kapetanovića i Čubrila, ali je arbitar Marić samo odmahnuo rukama.

Do kraja se rezultat nije mijenjao pa je Sarajevo tako upisalo i treći vezani trijumf.

Sarajevo je nakon ovog trijumfa 4. na tabeli sa 40 bodova, dok je Igman 8. sa 26.