Sjajni Thuram hat-trickom donio vrijednu pobjedu Interu (FOTO)

Nogomet 05. okt 202423:00 0 komentara

Nogometaši milanskog Intera, aktualni prvaci Italije, iskoristili su igrača više te su na domaćem terenu svladali Torino 3-2 u susretu sedmog kola Serie A.

Ključni trenutak ogleda dogodio se u 20. minuti kada su gosti ostali s igračem manje, pocrvenio je Čileanac Maripan.

Tada su počeli frcati pogoci, a junak Interove pobjede bio je francuski igrač Marcus Thuram koji je postigao sve domaće golove. Bio je strijelac u 25., 35. i 60. minuti.

Na drugoj strani je prvi pogodak dao Duvan Zapata, dok je u 86. minuti na 2-3 smanjio hrvatski igrač Nikola Vlašić koji je realizirao jedanaesterac.

U igru je Vlašić ušao samo dvije minute ranije. Unatoč smanjenju na gol zaostatka Torino do kraja nije došao u priliku ugrabiti bod protiv Intera.

Ovom pobjedom aktualni prvak Inter je privremeno došao na drugo mjesto ljestvice. Torino je izgubio tek drugu ligašku utakmicu ove sezone.

Vrlo lako su nogometaši Atalante upisali pobjedu u sedmom kolu, na domaćem terenu su svladali Genou s 5-1. Premda se cijelo prvo poluvrijeme igralo na gostujućoj  polovici Atalanta je odmor dočekala tek s golom prednosti.

Nakon asistencije Lookmana iz blizine je pogodio Retegui. No, početkom drugog dijela Atalanta je brzo prelomila susret. Prvo  je Retegui zabio drugi put, u 50. minuti za 2-0, dok je Ederson u 60. povećao na 3-0 zabivši efektno pod gredu.

Samo dvije minute nakon trećeg gola odličnu je šansu imao hrvatski reprezentativac Mario Pašalić koji nije uspio zabiti.  Do kraja ogleda još je Retegui zabio jednom, čime je zaokružio „hat-trick“, dok je sjajan pogodak za Atalantu zabio i De Roon, volej s 18 metara. Uspjela je i Genoa postići počasni pogodak, strijelac je bio Ekhator u 83. minuti.

Atalanta je upisala treću ligašku pobjedu u sezoni, a Genoa već četvrti poraz. Atalanta je skočio na sedmo mjesto ljestvice.

Nogometaši Udinesea slavili su ove subote pred svojim navijačima, s 1-0 su pobijedili Lecce. Udinese je time upisao četvrtu ligašku pobjedu ove sezone i barem se privremeno ugurao na drugo mjesto ljestvice. Lecce je ostao u donjem domu, na 18. mjestu.

Trenutak odluke dogodio se u 75. minuti kada je iz slobodnog udarca, s 18 metara, vrlo lijepo pogodio Zemura, igrač iz Zimbabvea. Taj trenutak inspiracije bio je dovoljan za nova tri boda kluba iz Udina.

Nedjeljni parovi su Juventus – Cagliari, Bologna – Parma, Lazio – Empoli, Monza – Roma i Fiorentina – Milan.

Serie A, 7. kolo:

Inter – Torino 3-2 (Thuram 25, 35, 60 / Zapata 36, Vlašić 86-11m)

Atalanta – Genoa 5-1 (Retegui 24, 50, 74-11m Ederson 60, De Roon 80 / Ekhator 83)

Udinese – Lecce 1-0 (Zemura 75)