Sloboda i Velež remizirali na Tušnju u tvrdom meču

Nogomet 14. sep 202417:57 0 komentara

Ekipe Slobode i Veleža u Tuzli su odigrale susret Premijer lige Bosne i Hercegovine, a meč je završen rezultatom 1:1.

Sloboda je meč počela u sastavu: Trako, Hasanbegović, Cvijanović, Kunić, Hadžibeganović, Čajić, Beganović, Hrvanović, Mekić, Dubačkić, Delimeđac.

Velež je počeo u sastavu: Hadžikić, Oreč, Halilović, Hrkać, Mlinarić, Šturm, Jevtović, Vehabović, Mehremić, Milak, Lauš.

U 3. minuti Kunić je požutio zbog prekršaja.

Prvu priliku imao je Velež u 5. minuti, Vehabović je pronašao Halilovića koji je šutirao glavom preko gola.

U 17. minuti susreta žuti karton i za Delimeđca, samo minut kasnije prilika za Slobodu nakon kornera, ali Hadžikić je sjajno odbranio.

25. minuta donosi veliku šansu za Velež na liniji gola, ali VAR provjera potvrđuje da nema gola.

U 32. minuti Velež dolazi do vodstva. Centirao je sjajno Tino Blaž Lauš,  a Dino Halilović glavom s pet metara prebacuje golmana Slobode.

Na kraju prvog poluvremena gužva u šesnaestercu Veleža, ali Topalović je samo odmahnuo rukama na traženje penala domaće ekipe.

Janketić je na poluvremenu zamijenio Delimeđca koji je imao žuti karton, a deset minuta kasnije Sloboda pravi i dvostruku izmjenu, Hadžanović i Žlibanović mijenjaju Hrvanovića i Beganovića.

Požutio je i Tino Blaž Lauš, a nedugo zatim Hadžikić ispušta loptu iz ruku, ali se Janketić ne snalazi dovoljno dobro.

U 72. minuti sjajna prilika za Slobodu, ali Mekić šutira pored gola. Samo minut kasnije na drugoj strani Milak fintom izbacuje igrača, ali pogađa stativu jer se sapleo.

U međuvremenu je požutio Oreč.

U 76. minuti Nermin Haskić je ušao u igru umjesto Mihaela Mlinarića kod Veleža.

Prvo je Hadžikić dobio žuti karton u 80. minuti, a minut kasnije i Mehremić zbog prekršaja.

Souza trese mrežu Slobode u 84. minuti, ali gol je poništen zbog ranijeg prekršaja.

Sloboda je do boda stigla u četvrtoj minuti sudijske nadoknade. Centrirao je Husejinović iz slobodnog udarca, a Janketić skreće loptu u šesnaestercu za 1:1. Situacija je provjerena VAR-om zbog potencijalnog ofsajda, a Halilović i Haskić su dobili žute kartone zbog prigovora.

Velež je ovim remijem zauzeo 6. mjesto sa pet bodova iz pet utakmica, dok je Sloboda predzadnja sa samo dva boda iz šest utakmica.