Nogomet 15. okt 202422:53 > 22:55 0 komentara
REUTERS/Jon Nazca

Fudbaleri Srbije nisu uspjeli da se odupru evropskim šampionima. Reprezentacija Srbije ubedljivo je poražena od Španije u meču četvrtog kola A divizije Lige nacija.

Španci su na kraju 90 minuta igra ubjedljivo slavili rezultatom 3:0.

Evropski prvaci poveli su rano, u 5. minuti, kada je Laporte pogodio za 1:0. Na 2:0 povisio je Morata, a posao je završio Baena u 77. minuti utakmice. Moglo je biti i gore za reprezentaciju koju sa klupe vodi Dragan Stojković, jer je Morata u 54. minuti imao priliku pogoditi iz jedanaesterca, ali je poslao loptu u posljednji red tribina.

Treba istaći da je Španija dominirala od prve do posljednje minute, a naročito kada je Srbija u 76. minuti ostala sa igračem manje zbog crvenog kartona kojeg je zaradio Strahinja Pavlović.

Hrvatska u drami ispustila tri boda

Hrvatska je igrala protiv selekcije Poljske, a na kraju je iz ruku ispustila 3 boda.

Iako su Poljaci poveli u 5. minuti golom Zielinskog, Hrvatska je za samo šest minuta postigla čak tri gola preko Borne Sose u 20., Petra Sučića u 24. i Martina Baturine u 26. minuti.

Pred kraj prvog poluvremena Nicola Zalewski je smanjio na 3-2, a Szymanski postavio konačnih 3:3.

Poput Srba, i Hrvati su ostali sa igračem manje. U 76. minuti direktan crveni karton dobio je golman Dominik Livaković.

Do kraja je ostalo 3:3.