Spektakl u Španiji: Fenomenalno prvo poluvrijeme u Barceloni, Bayern Munchen na koljenima

Nogomet 23. okt 202421:54 0 komentara
REUTERS/Albert Gea

Fudbaleri Barcelone vode protiv Bayerna 3:1, nakon odličnom prvog poluvremena derbi susreta 3. kola UEFA Lige prvaka.

Fenomenalno otvaranje imala je Barcelone, jer je Raphinha u 57 sekundi matirao Neura za 1:0. Golu je prethodilo odlično dodavanje Fermina Lopeza.

Harry Kane pogodio je mrežu Inakija Pene već u 10. minutu meča, ali je glavni arbitar Slavko Vinčić poništio gol nakon intervencije iz VAR sobe.

Ipak, osam minuta kasnije Kane opet pogađa mrežu Katalonaca na asistenciju Sergea Gnabryja i donosi poravnanje Bavarcima.

Tempo duela opao je u nastavku, a prvi žuti karton dobio je Joshua Kimmich i prvi se našao u bilježnici slovenskog arbitra.

Promjena rezultata na Olimpijskom stadionu u Barceloni viđena je u 36. minutu. Lamine Yamal poslao je dugu loptu ka Lopezu, koji je servirao loptu za Roberta Lewandowskog, a Poljak je imao prelagan posao samo da je proslijedi u mrežu. Defanzivac minhenskog tima Kim, žalio se kako je fauliran u duelu sa Ferminom, ali poslije kontakta s VAR sobom ustanovljenili su kako je sve bilo čisto.

Vrhunsko prvo poluvrijeme kakvo su ljubitelji fudbala širokm svijeta željeli, upotpunio je Raphinha koji igra u životnoj formi. Casado je pronašao kapitena Barce dalekometnim pasom, a Raphinha se još ljepša snašao i prelijepo pogodio za 3:1