Stupčanica velikim preokretom porazila Čelik s 4:2 te ponovo preuzela lidersku poziciju

Nogomet 26. okt 202416:58 0 komentara

U derbi susretu 11. kola Prve nogoemtne lige Federacije Bosne i Hercegovine, Stupčanica iz Olova je velikim preokretom na svom terenu rezultatom 4:2 (0:2) porazila zenički Čelik te ponovo zasjela na lidersku poziciju.

Čelik je golovima Anesa Mašića u 31. minuti te Talhe Tabakovića u 35. minuti iz penala, na odmor otišao pri vodstvu od 2:0, ali su domaćini golovina Anesa Vazde u 53., Fijada Mehanovića u 66. te ponovo Vazde u 75. minuti, preokrenuli rezultat, a konačnih 4:2 postavio je Munib Karahmetović u drugoj minuti sudijskog dodatka.

Čelik je utakmicu završio i sa igračem manje, jer je Nedim Smajlović u 88. minuti zaradio crveni karton.

Ostali susreti današnjeg programa 11. kola: Bratstvo Gračanica – Jedinstvo Bihać 2:1, Radnički Lukavac – Goražde 1:1, Tomislav – Zvijezda Gradačac 1:0 i Tuzla City – Travnik 1:0. Sutra igraju: Gornji Rahić – Radnik Hadžići te TOŠK – Gradina Srebrenik (oba susreta počinju u 13.30 sati). Slobodna je u ovom kolu bila Budućnost iz Banovića.

Tabela: Stupčanica 20 (-1), Budućnost 19 (-1), Gradina Srebenik 17 (-1), Čelik 17, Goražde 16, Radnik (-2), Travnik (-1), Bratstvo (-1) i Zvijezda (-1) po 15, Tomislav (-1) i TOŠK (-2) po 14, Tuzla City (-1) 12, Jedinstvo 8, Gornji Rahić (-2) 6 i Radnički (-1) 5 bodova.

╰┈➤ Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad, pridružite nam se i na WhatsApp kanalu klikom ovdje.