United preživio Coventry i nakon penala se plasirao u finale FA Cupa (VIDEO)

Nogomet 21. apr 202419:27 0 komentara
REUTERS/Toby Melville

Fudbaleri Manchester Uniteda preživjeli su polufinale FA CUpa protiv Coventryja i morali se osloniti na izvođenje penala, kako bi se plasirali u finalni meč.

Meč nije mogao bolje početi za United. U 23. minuti već su imali vodstvo pogotkom McTominaya u 23. minuti, a do poluvremena Maguire je udvostručio prednost “Crvenih đavola”.

Kada je Bruno Fernandes u 58. minuti doveo United u vodstvo od 3:0, činilo se da momci koje sa klupe predvodi Erik Ten Hag lagano kroče u finale, no Coventry je tek tada zaigrao.

Simms je smanjio vodstvo Uniteda na 3:1 u 71. minuti, a samo osam minuta kasnije O'Hare je postigao drugi gol za domaće. Za nevjerovatnih 3:3 u petoj minuti nadoknade zaslužan je Wright koji je pogodio iz jedanaesterca i iznenada se otišlo u produžetke, u kojima nije bilo golova.

Imao je Coventry i šansu da pobijedi jer je Simms u 115. minuti pogodio prečku, no lopta nije htjela u mrežu.

Gol za ludilo na Wembleyu je ipak došao. U 120. minuti pogodio je Torp, ali je njegov gol poništen nakon milimetarskog ofsajda kojeg je uočila VAR tehnologija.

Nakon toga se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Penali otišli na stranu Uniteda

Casemiro je otvorio igre i protiv golmana Collinsa nije uspio postići gol. S druge strane Wright je bio precizan.

U drugoj seriji Dalot je bio precizan za United. S druge strane Torp je također pogodio.

Treću seriju počeo je Christian Eriksen i bio precizan. Treću seriju za Coventry šutirao je O'Hare, ali je Onana ovaj put odbranio.

Za United u četvrtoj seriji pucao je Bruno Fernandes i bio precizan. Sheff je s druge strane promašio penal.

Posao je za United završio Hojlund, te je United kroz iglene uši prošao u finale FA Cupa. Gledat ćemo tako gradski derbi Manchestera u finalu.