Egal na poluvremenu: 30 minuta dijeli BiH od EP u rukometu

Ostali sportovi 17. jun 201721:13 > 21:15
N1

U posljednjem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj selekcija BiH je u odlučujućem meču u Beču odmjerava snage sa reprezentacijom Austrije, a nakon prvog poluvremena rezultat glasi 17:17.

Susret u prijestolnici Austrije otvorila je bolje domaća selekcija, koja je iskoristila početnu uspavanost izabranika Bilala Šumana, i povela sa 4:1, međutim do 10 minuta igre BiH je preokrenula rezultat u svoju korist, na rezultat 7:5.

Skoro do samog kraja prvog poluvremena, rukometni Zmajevi su uporno držali plus dva na semaforu, a Austrija se tek u 24. minuti primakla na jedan gol – kada je bilo 14:15.

Reprezentacija BiH dobro je igrala prvo poluvrijeme, imali su i jednu seriju od 8:2, međutim veliki broj isključenja – koje je Austrija pretvarala u golove rezultovao je egalom od 17:17.

Podsjećamo, pobjeda BiH direktno vodi na EP u Hrvatsku, koje se igra naredne godine.