Damir Džumhur u finalu kvalifikacija za ATP turnir u Marseilleu

Tenis 13. feb 202218:18 0 komentara
Facebook: Open Sud de France r

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur plasirao se u finale kvalifikacija za glavni ATP turnir u Marseilleu.

Džumhur je bio bolji od francuskog tenisera Mattea Martineaua rezultatom 2:1 u setovima, a za to mu je trebao sat i 34 minute.

Naš teniser je osvojio prvi set rezultatom 6:2, nakon što je dva puta protivniku oduzeo servis. U drugom je uzvratio francuski teniser, napravivši break u osmom gemu i osvojio ga rezultatom 6:3, a upravo u istom gemu trećeg seta Džumhur je došao do odlučujućeg breaka za 5:3, te je meč lagano priveo kraju.

U finalu kvalifikacija za turnir u Marseilleu Džumhur očekuje boljeg iz meča Gakhov – Bergs.