Detalji nove naredbe za građane Sarajeva

Krizni štab Ministarstva zdravstva Kantona Sarajevo donio je novu naredbu koja stupa na snagu od sutra, 25. februara 2021.
Oglas
Nova naredba tiče se zabrane svih okupljanja u grupama većim od 30 osoba i privatnih okupljanja u grupama većim od 10 osoba.
Kako su pojasnili, to znači sljedeće:
- Zabranjuje se organizacija svih javnih okupljanja u grupama većim od 30 lica;
- Zabranjuje se organizacija za sva privatna okupljanja u grupama većim od 10 lica (svadbe, rođendani, proslave i drugi porodični skupovi slične prirode);
- Zabranjuje se organizacija muzike uživo u ugostiteljskim objektima za smještaj, ishranu i piće;
- Naređuje se obavezno propisno nošenje zaštitnih maski preko usta i nosa za zaštitu respiratornog sistema, u zatvorenom i otvorenom prostoru (prekrivena usta, nos i brada) osim za: djecu mlađu od sedam godina života, učenike osnovnih škola od prvog do petu razreda tokom obavljanja nastave u učionicama, lica sa invaliditetom i djecu sa smetnjama u razvoju i lica koja obavljaju fizičku sportsku i rekreativnu aktivnost u okviru sportskih objekata.
Proteklih dana, primjetan je porast zaraženih u Kantonu Sarajevu, te mjere i naredbe, dolaze sa razlogom. U BiH danas je skoro 600 pozitivnih, od juče i 17 smrtnih ishoda. Dok se građani regiona vakcinišu, u BiH vakcina još uvijek nema.
Podsjetimo, Ministarstvo civilnih poslova BiH oglasilo se danas saopćenjem za javnost u vezi sa isporukom cjepiva kupljenog kroz COVAX mehaniza.
Nakon natpisa u pojedinim medijima da Bosna i Hercegovina neće dobiti cjepivo putem COVAX mehanizma do aprila, jer BiH nije ispunila tražene uvjete, obavještavaju da je Bosna i Hercegovina ispunila sve obveze sukladno zahtjevima COVAX mehanizma.
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas