Protest ispred Skupštine Srbije: "Sjednica farsa, cirkus, dio Vučićevog plana"

Stotinak građana protestuje ispred zgrade Skupštine Srbije, gdje se održava vanredna sjednica o Kosovu.
Okupljeni, među kojima su i Nemanja Šarović i Radomir Počuča, su zatražili da parlament ne podrži potpisivanje francusko-njemačkog sporazuma, niti bilo kojeg drugog koji bi na bilo kakav način predstavljao priznanje nezavisnog Kosova ili mu omogućilo članstvo u UN.
Okupljeni drže srpske zastave i transparente „Vučić izdajnik“, „Vojsko, policijo, zaustavite izdaju, branite ustav, stanite uz narod“.
https://n1info.ba/regija/vucic-nemam-sargarepu-sa-stapom-sam-se-pomirio/
Lider pokreta „Ljubav, vera, nada“ Nemanja Šarović izjavio je da se u Skupštini Srbije ne odlučuje o francusko-njemačkom planu, već da je sjednica parlamenta farsa, cirkus i dio plana predsjednika Srbije Aleksandra Vučića da "prikaže sebe kao heroja koji se bori za srpski narod a da nastavi sa izdajničkom politikom".
Šarović je na konferenciji za novinare ispred Skupštine Srbije pitao je „šta nas briga da li će Kosovo ući u Ujedinjene nacije ako je prvi član francusko-njemačkog prijedloga da Srbija priznaje teritorijalni integritet Kosova“.

On je istakao da se može pregovarati samo o autonomiji Kosova i Metohije unutar Srbije.
Šarović je rekao da bi Vučića trebalo „izopštiti iz politike“ i da se vidi ko je spreman da sa njim učestvuje „u izdaji“ i ko su oni koji ćute „i faktički saučestvuju u tome“, i ko su oni koji se bore za opstanak Srbije i protiv izdaje Kosova.
Osnivač Pokreta Buna naroda Srđan Škoro ocenio je da Srbiji slijedi „mnogo lošeg“ ako prihvati evropski, ili bilo koji sličan prijedlog i dodao da je vrijeme da se ljudi tome usprotive.
https://n1info.ba/regija/snimak-iz-skupstine-srbije-bez-cenzure-pogledajte-kako-je-izbio-haos-video/
„Jednostavno moramo da kažemo da ovde postoji neki ustav, da je ovo neka zemlja, ovde žive neki ljudi koji moraju da poštuju zakone. Ja ne vidim na koji način i zašto mi raspravljamo o ovom sporazumu. Predlažu ga ljudi koji nisu kredibilni, koji za to nemaju ovlašćenja, a nude se da potpišu ljudi koji za to takođe nemaju ovlašćenja“, kazao je Škoro.
Samostalni poslanik u Skupštini Srbije Aleksandar Jerković, zamjenik predsjednika pokreta „Nema nazad, iza je Srbija“, koji se obratio van skupa pred Skupštinom, ocijenio je da se sada „lome stvari“ na svjetskoj sceni i da je to „posljednja šansa neprijateljima Srbije da joj otmu Kosovo i Metohiju“.
Naveo je da sa organizacijom današnjeg protesta nema ništa, ali da je potrebno da se takvi protesti održavaju, i da će podržati svaki za odbranu Kosova i Metohije.
„Gdje god nas ima i koliko god da nas ima, dajte da pokažemo protest da neprijatelj Srbije zapravo vidi koliki je otpor u Srbiji kada je u pitanju Kosovo i Metohija“, rekao je Jerković.
Ocijenio je da je cilj vlasti da raspline energiju ljudi i amortizuje gnjev, a da je današnja sednica „probni balon“ da bi se vidjela reakcija Srbije.
Kako je javio reporter N1, blokiran je Trg Nikole Pašića i Bulevar kralja Aleksandra u smeru ka gradu.
Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad
Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare