Srbija proglasila dan žalosti zbog dešavanja na Kosovu

Vlada Srbije proglasila je 27. septembar za dan žalosti zbog, kako su naveli, "tragičnih događaja" na Kosovu.
Oglas
"Vlada Srbije moli sve medije i organizatore javnih manifestacija da u sredu, 27. septembra, prilagode svoj program Danu žalosti i na taj način odaju poštu nastradalima na Kosovu", navedeno je u saopštenju Vlade Srbije.
S druge strane, vodeća partija kosovskih Srba, Srpska lista, objavila je da se 26, 27. i 28. septembar proglašavaju "danima žalosti povodom pogibije naših sugrađana u tragičnom događaju u Banjskoj, u opštini Zvečan".
Naveli su da se u srpskim sredinama na Kosovu otkazuju svi događaji zabavnog karaktera u organizaciji organa lokalnih samouprava i institucija, te da će "zastave Republike Srbije na svim institucijama biti spuštene na pola koplja".
Podsjetimo, policiju Kosova je 24. septembra u napala grupa maskiranih i naoružanih lica, nakon što su pokušali da uklone barikade postavljene u Banjskoj i Zvečanima. Ubijen je policijski službenik Afrim Bunjaku, a nekoliko drugih je povređeno.
Naoružana grupa koja se sukobila sa policijom Kosova 24. septembra sklonila se u manastir Banjska, nakon čega ih je kosovska policija neutralizirala i saopšteno je da su tri napadača ubijena.
Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
NAJČITANIJE
Oglas
Oglas
Najnovije
Oglas