Clippersima obračun bez odbrana protiv Atlante, Luka dončić postigao “samo” 19 koševa (VIDEO)

Košarka 06. feb 202409:08 0 komentara
Dale Zanine-USA TODAY Sports

U meču bez odbrana Los Angeles Clippersi su kao gosti savladali Atlantu 149:144 u okviru NBA lige.

Za Hawse je 27 minuta odigrao Bogdan Bogdanović i stigao do 16 poena (6/12 šut iz igre) tri skoka i šest asistencija. Kapiten reprezentacije Srbije smanjio je trojkom na 147:144 na 28 sekundi prije kraja meča, ali je Harden sa linije penala ovjerio pobjedu Clippersa.

Meč je prelomljen u posljednjoj dionici kada su gosti iz LA-a otišli na devet razlike i sačuvali stečenu prednost.

Kawhi Leonard je bio najefikasniji sa 36 poena, dok je James Harden bio blizu triple doublea sa 30 poena, osam skokova i deset asistencija.

U redovima Atlante Hunter je upisao 27 poena, Trae Youngg je stao na 25, dok je Murray utakmicu završio sa 21 poenom.

Raptorsi se i dalje muče

Muče se i Toronto Raptorsi. Ekipa srbijanskog trenera Darka Rajakovića deklasirana je u New Orleansu gdje su ih domaći Pelicansi savladali 138:100. Kod pobjednika je blistao Ingram sa 41 poenom, McCollum je ubacio 20. Za kanadski tim Dick je ubacio 22. Raptorsi su sve dalje i dalje od borbe za play off.

Nastavlja se i pad Philadelphije bez Joela Embiida. 76ersi su izgubili kod kuće od Dallasa 118:102 poslije velikog preokreta Mavericsa u drugom poluvremenu.

Luka Dončić je bio neubičajeno “tih“ za njegove pojmove sa 19 poena, osam skokova i tri asistencije. Irving je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 23 poena, a Green je dodao 20.

Oubre sa 19 i Tobias Harris sa 17 poena su predvodili Philadelphiju.

Lakersi su u gostima savladali Charlotte 124:118 uz triple double Davisa (16 poena, 11 skokova i 11 asistencija), Cleveland je do šest uzastopne pobjede došao protiv Sacramenta 136:110, dok je Golden State u New Yorku savladao Brooklyn 109:98.