Denver razbio i Kingse, Jokić po navici imao triple-double (VIDEO)

Košarka 29. feb 202408:55 0 komentara

Denver Nuggetsi su prvi put ove sezone dobili Sacramento Kingse. Trebalo im je tek četiri utakmice da u tome uspiju, ali su aktuelni šampioni u sjajnoj formi i nisu mogli da dozvole da ih tim iz Kalifornije i po četvrti put iznenadi. Rezultat je bio 117:96.

Nedavno su Nuggetsi otrkili da je Nikola Jokić saigračima poslao poruku nakon All-stara koja je sadržala riječi motivacije pred najbitniji dio sezone. Odbrana titule je tako dobila jedno novo značenje i Denver je posle tri uzastopna poraza prije pauze napravio sada i četvrti uzastopni trijumf posle All-star vikenda.

Kingsi su odigrali dobro samo u prvoj četvrtini kada su bili napadački motivisani pa su vodili 35:28, ali Nuggetsi nisu paničili. Već su u drugoj četvrtini napravili preokret. U 18 i po minuta od početka druge četvrtine Denver je napravio rezultat 68:22.

Šampione je predvodio Nikola Jokić sa 124. triple-doubleom u karijeri, imao je 14 poena, 14 skokova i 11 asistencija, dok je Jamal Murray ubacio 32 poena. Keegan Murray je bio najbolji kod Kingsa sa 21 poenom, dok je Domantas Sabonis ostao bez triple-doublea. Zanimljivo je da on i dalje ima više takvih učinaka ove sezone od Nikole Jokića.

U ostalim mečevima Chicago je dobio Cleveland 132:123, a uz Demara DeRozana odličan je bio i Nikola Vučević. Derozan je imao 35 poena i deset skokova, dok je Vučević uz šut iz igre 10/23 imao 24 poena. Kod Clevelanda je Mobley ubacio 25 poena. Bullsi su inače meč prelomili u produžetku, a čovjek koji je bio najzaslužniji za ovakav rezultat je bio Derozan uz Andrea Dramonda koji je imao jako bitne skokove u ovoj utakmici. Imao ih je čak 26.

Minnesota je bila bolja od Memfisa 110:101, a u poslednjih pet minuta u tom duelu ključni su bili poeni Edwardsa i Nikel Alexadera. Edwards je duel završio sa 34 poena, a Jarren Jackson je kod Grizzliesa imao 33. Naš Luka Garza nije imao učinak za Minnesotu.

Indiana je bila bolja od New Orleansa 123:114 uz 24 poena Pascala Siakama. On je imao i 11 skokova, dok je i Tyrese Halliburton imao double-double. Imao je 17 poena i 13 asistencija. Čak četiri asistencije dodao je u ključnim napadima pred kraj meča i tim je pokazao da je jedan od najboljih dodavača u NBA ligi. Brandon Ingram je imao 30 poena kod Pelikana.