Hawksi nisu imali šta da traže u Bostonu, Brown i Tatum dominirali

Eric Hartline-USA TODAY Sports

Boston Celticsi su za jedno poluvrijeme razoružali Atlanta Hawkse i maltene je već tada na velikom odmoru bilo jasno da će povesti 1-0 u četvrtfinalu Istoka. Rezutlat prve utakmice je bio 112:99 i možda tih 13 razlike i ne prikazuje pravi odnos snaga.

Treba pogledati samo rezultat prvog poluvremena i jasno je da su Celticsi daleko nadmoćniji rival i da su play-off dočekali izuzetno naoštreni i možda sa idejom da Hawkse počiste u četiri utakmice.

U prvom poluvremenu su vodili 74:44, a ekipu su predvodili naravno Jaylen Brown i Jason Tatum.

Brown je bio najefikasniji u ovom meču sa 29 poena, Tatum je imao 25 uz 11 skokova.

Domaći su pogodili 13 trojki iz 33 šuta dok je Atlanta imala tek pet pogodaka sa perimetra iz 29 pokušaja, dok je za dva poena šut iznosio 33/69.