NBA: Trijumfi domaćih ekipa, Antetokounmpo ponovo blistao (VIDEO)

Košarka 14. nov 202307:47 0 komentara
Benny Sieu-USA TODAY Sports

U sva četiri meča NBA lige igranim u noći između ponedjeljka i utorka do trijumfa su dolazili domaći timovi.

Milwaukee je opravdao ulogu favorita protiv Chicaga, slavio je očekivan trijumf u duelu u kojem je mnogo toga riješeno već u prvoj četvrtini – 118:109 (35:18, 24:31, 24:25, 35:35).

Do šeste pobjede u sezoni Bucksi su došli najviše zahvaljujući Grku Giannisu Antetokounmpu, koji je meč završio sa double-double učinkom, ubacio je 35 poena, uz 11 skokova i dvije asistencije.

Nikakvih dilema nije bilo ni u duelu u kojem je Boston pred svojim navijačima pobijedio New York – 114:98 (25:24, 27:29, 32:23, 30:22). Doduše, gosti su se u ovom meču dobro držali u prvom poluvremenu, ali za nešto više nisu imali snage. Celticse je do trijumfa predvodio Jayson Tatum, sa 35 poena, šest skokova i sedam asistencija.

U najefikasnijem meču u noći između ponedjeljka i utorka Sacramento Kingsi su bili bolji od Clevelanda– 132:120 (33:25, 35:35, 42:29, 22:31).

Domaćin je imao čak četvoricu igrača sa 20 ili više poena, a prednjačio je Fox sa 28.

Večer domaćina kompletirao je Toronto, koji je na svom terenu bio bolji od Washingtona – 111:107 (25:32, 20:32, 36:27, 30:16). Raptorsi su načinili veliki preokret, nadoknadili su minus od 19 poena sa poluvremena.

Blistao je Siakam sa 39 poena, 11 skokova i sedam asistencija.