Nestvaran koš sa cijelog terena: Saigrači se hvatali za glavu, jednom rukom izveo čudo (VIDEO)

Košarka 01. feb 202409:14 0 komentara
Screenshot

Nikad luđi koš na isteku poluvremena nismo vidjeli nego na utakmici FIBA Europa kupa između Leidena i Varesea (81:77).

Naime, Luuk van Bree uhvati je skok u odbrani direktno ispod svog koša na samo tri sekunde do kraja druge četvrtine.

Brzo se okrenuo ka košu Varesea i jednom rukom je ispalio kao top loptu koja je našla put do mreže.

Dvorana je u tom momentu eksplodirala, a njegovi saigrači su počeli da se hvataju za glavu.

Van Bree je meč završio sa 19 poena, pet skokova i dvije asistencije i bio je najbolji igrač nizozemskog tima u pobjedi protiv Italijana.

Leiden je na drugom mjestu grupe N sa dvije pobjede i tri poraza, dok isti učinak na četvrtom mjestu ima i Varese.