Bayern pao za četiri minute u velikoj drami: Ancelotti uveo džokera za trijumf i finale Real Madrida (VIDEO)

Nogomet 08. maj 202423:01 0 komentara
REUTERS/Susana Vera

Fudbaleri Real Madrida savladali su Bayern Munchen 2:1 na Santiago Bernabeu, u ludom revanš meču polufinala Lige prvaka. Tako su Mariđani poslije 2:2 u Munchenu, izborili finale najelitnijeg fudbalskog takmičenja Evrope.

REUTERS/Juan Medina
REUTERS/Violeta Santos Moura

Samo osam minuta bilo je dovoljno, da bi više od 83.000 ljubitelja fudbala na Santiago Bernabeu, vidjelo prvi priliku na klasiku između “Kraljeva” i “Bavaraca”.

Serge Gnabry našao se u dobroj poziciji, ali je želio ispasti nesebičan i uposliti Kanea, iako je bio u boljoj poziciji da šutira na gol Andriyja Lunina. Tako je dobra prilika otišla u nepovrat.

Pet minuta kasnije, Vinicius Junior uspio je prevariti Manuela Neuera, ali stativa je bila saveznik minhenskog tima. Odbijanac je pokupio Rodrygo, međutim bravura Neuera spasila je Bayern. Ruku na srce i Brazilac je morao bolje reagovati na odbijanac.

Tok meča Real Madrid – Bayern: Nestvarna drama pripala Kraljevima protiv Bavaraca

Thomas Tuchel morao je nakon 27 minuta izvršiti prinudnu izmjenu. Gnabry se povrijedio i morao napustiti teren, a umjesto njega je ušao Alphonso Davies.

Nova prijetnja ga golu Lunina viđena je u 28. minutu, Harry Kane uhvatio je volej na ivici šesnaesterca Madriđana, ali Ukrajinac na golu Reala bio je fokusiran i miran. Bez problema je odbranio udarac Engleza.

Prvu priliku u nastavku meča, imali su gosti i Minhena.

Davies je krenuo u solo prodor, šutirao, Carvajal uklizao i lopta je otišla zamalo preko gola Lunina.

Nakon kombinacije Brazilac Real, Vinicius je provukao loptu do Rodryga, a ovaj šutira tik pored stative.

Zatim je na scenu opet stupio Manuel Neuer. Nijemac je režirao pravi show. Prvo paradom nakon slobodnog udarca Rodryga, a onda i šut Viniciusa, za kojeg odbrana Bayerna nije imala rješenje. Uzvratili su šestorostruki prvaci Evrope preko Musiale, ali Lunin je i dalje odlično branio.

Njemački tim dolazi do pogotka u 68. minutu. Kane je lijepo uposlio Daviesa, koji odlično matira Lunina za 0:1 i hladan tuš za 83.000 navijača Reala. Gol pronađite na OVOM LINKU.

Samo tri minute kasnije, Valverde šutira, lopta se odbija od strijelca prvog gola Daviesa i završila iza leđa Neuera. Međutim, poslije VAR provjere sudija Szymon Marchiniak, konstatovao je faul Nacha nad Kimmichom.

Onda je Carlo Ancelotti uveo džokera. Joselu je na teren kročio u 81. minutu, več u 88. matirao je Neuera, koji je napravio prije toga kardinalnu i jednu grešku na meču. Gol pogledajte na OVOM LINKU.

A četiri minuta kasnije u 92. bacio je u trans Bernabeu. Gledao je poljski sudija VAR, a onda potvrdio novi gol Madriđana, koji možete vidjeti OVDJE.

Još drame vidjeli smo u posljednjim sekundama. Pomoćnik suca Marciniaka, napravio je grešku, jer je signalizirao ofsajd prije završetka akcije. Kane je pogodio mrežu Lunina, ali poljski sudija nije mijenjao svoju odluku.

Veliko finale Lige prvaka na rasporedu je 1. juna na kultnom stadionu Wembley. Tamo ćemo njemačkog finale u kojem će se sastati Borussia Dortmund i Real Madrid.