Nestvarni Howard i Marinković za težak poraz Zvezde! (VIDEO)

Košarka 18. jan 202421:58 0 komentara

Košarkaši Basconije u 22. kolu Evrolige pobijedili su Crvenu zvezdu u Beogradu rezultatom 91:90 i u velikoj mjeri umanjili šanse predstavnika Srbije da se plasira u play-off ili play-in.

Ekipa sa Kalemegdana je poslije drugog neuspjeha u posljednja tri meča na učinku 9-13, dok Baskijci imaju skor 12-10 i napravili su veliki korak ka doigravanju.

Ključna je bila treća četvrtina koju su gosti dobili sa 26:10, a čojvek odluke sjajni Marcus Howard. Američki bek je u drugom poluvremenu postigao 26 od ukupno 32 poena, a odlično su ga pratili Vanja Marinković i Chima Moneke.

Crveno-beli u sljedećem kolu gostuju Albi, dok će Basconia na svom terenu igrati protiv Valencije.