Njemačka je prvak svijeta, u finalu savladana Srbija! (VIDEO)

Košarka 10. sep 202316:35 5 komentara
REUTERS/Eloisa Lopez

Košarkaši Njemačke savladali su u finalu reprezentaciju Srbije rezultatom 83:77 i tako stigli do zlata na Svjetskom prvenstvu održanom u Manili.

Vrlo je neizvjesno bilo u prvoj četvrtini, igralo se koš za koš. Srbi su sjajno pogađali trojke od tablu, a nakon prve četvrtine Srbija je vodila 23:26.

Najefikasniji u redovima Orlova nakon prvih 10 minuta bili su Marinković i Jović sa po 9 odnosno 7 koševa, dok su kod Nijemaca po pet poena zabili su Obst, Voigtmann, te Franz Wagner.

Ništa manje nismo očekivali ni u nastavku, sjajna druga četvrtina koju dobijaju Nijemci 24:21, te sa ukupnih 47:47 nerješenim rezultatom se odlazi na poluvrijeme.

Poluvrijeme je obilježila povreda skočnog zgloba srpskog startera Ognjena Dobrića. Ipak, košarkaš Virtusa vratio se iz svlačionice i zagrijavao se na biciklu.

Radilo se o izuzetno ujednačenoj utakmici, u kojoj je Srbija napravila nekoliko grešaka, kojima je dala priliku Herbertovom timu.

Poslije 20 minuta najefikasniji u timu Srbije je kapiten Bogdanović sa 15 poena (5/8 iz igre). Vanja Marinković dodao je 9, a Nikola Jović 7. Kod Nijemaca Dennis Schroder i Franz Wagner imali su po 14 poena.

REUTERS/Lisa Marie David

U trećoj četvrtini Nijemci se mnogo bolje snalaze, Srbija je evidentno podlegla finalu pritiska, a veliku nervozu znali su iskoristiti Nijemci, predvođeni sjajnim Dennisom Schroderom ostvaruju najveću razliku na utakmici od +12.

Napad Srbije je stao u nastavku te Njemačka treću četvrtinu dobija rezultatom 22:10, te ukupnim rezultatom 69:57 ulaze u finalnu četvrtinu.

Finalna četvrtina donijela je još jedno uzbuđenje, sjajnom partijom Srbija se uspijeva skroz vratiti u meč te smanjuju od -12 na -3. Razigrali su se momci Svetislava Pešića, ali je bilo kasno. Njemačka je ovom pobjedom došla do prvog historijskog zlata na Svjetskom prvenstvu.

Najefikasniji u redovima Nijemaca bili su Dennis Schroder sa 27 poena, Franc Wagner sa 19 i Johannes Voigtmann sa 12. U redovima Orlova najefikasniji je bio sjajni Aleksa Avramović sa 21 poenom i Bogdan Bogdanović sa 17.

Njemačka 81:77 Srbija