Sjajna forma: Double-double Kamenjaša u pobjedi protiv Krke

Košarka 04. feb 202222:22 0 komentara
scderby.me

Kenan Kamenjaš ubilježio je double-double učinka u pobjedi Studentskog Centra protiv Krke 86-76.

Studenti su u 19. kolu ABA lige napravili veliki preokret protiv Krke i upisali sedmu pobjedu sezone.

Prvu četvrtinu tim Dalibora Dajmanovića dobio je 32-16. A u drugoj dionici košarkaši iz Novog Mesta imali su u jednog trenutku i +20. Ipak ekipa Andreja Žakelja smanjila je prednost Krke. Do poluvremena samo na šest razlike.

Potpuni preokret SC Derby pravi u trećoj četvrtini kada odlaze na 10 poena prednosti, koju su zadržali do kraja meča.

Kenan Kamenjaš na parketu je proveo 28 i po minuta. Bh. centar je ubacio 18 poena, imao 10 skokova i jednom asistirao. Neal je bio najefikasniji u timu Podgoričana sa 24 koša, dok je Magee dodao 20.

Kod ekipe iz Sloveniji najraspoloženiju noć imao je Macura sa 14 poena, a dvocifreni sa po 11 ubačaja bili su Lapornik i Stipčević.

Studentski Centar je osmi na tabeli sa omjerom 7-10, Krka je posljednja sa 3-14.

Studenti narednu utakmicu igraju 10. februara protiv Mege u Morači, a Krka dočekuju Cibonu dva dana kasnije.