Spektakularno prvo poluvrijeme: Real vodi, Musa najefikasniji igrač finala protiv Panathinaikosa

Košarka 26. maj 202420:59 0 komentara
REUTERS/Annegret Hilse

Real Madrid i Panathinaikos bore se za titulu prvaka Evrope. U finalu Eurolige nakon prvog poluvremena najbolji pojedinac susreta je Džanan Musa. Fenomenlanu atmosferu prave navijački grčkog tima u Uber Areni u Berlinu.

REUTERS/Fabrizio Bensch

Bh. reprezentativac u uvodnih devet minuta bio je jako raspoložen i ubacio 10 poena.

Ekipa Chusa Matea privela je prvu četvrtinu u dobro ritmu i na kratku i došli prvi put na meču na dvocifrenu prednost, a na koncu otišli su sa +11 (36:25) na kratku pauzu pred drugu dionicu.

Nastvaka donio Madriđanima još jednu najveću prednost na meču (41:27), ali budi se se grčki tim serijom 8:0 (43:35) i vraća nezvijesnost u finale.

Musa se vratio na parketu četiri minute do poluvremena, ali Panathinaikos je igrao odličnu odbranu, te je Grant iznudio namjerni faul Zmaja.

Prišli su Grci na -4, ali je Hezonja trojkom odvojio Real ponovo na +7, međutim Grant vraća tricu i ne dozvoljava španskom timu da “diše”. Apsolutni egal meča donijela je trojka Vildoze, kada je PAO došao na -1 (46:45).

Džanan Musa pred kraj poluvremena pogodio je dalekometnu trojku i odveo Real na podnošljivih +4 (51:47). Musa je poluvrijeme završio sa 13 poena, 3 skoka i 3 asistencije.

Nova trica Reala u režiji Campazza, natjerala je Ergina Atmana na time-out. Sekundu prije kraja druge dionice, Kostas Sloukas pogodio je trojku, ali kasnije je utvrđeno da je gazio liniju i nakon 20 minuta rezultat Real Madrid 54:49 Panathinaikos.

Matthias Lessort najefikasniji je kod Panathinaikosa sa 11 poena.