Teodosić i Yago nosili Zvezdu do jako bitne pobjede!

Košarka 02. nov 202320:48 0 komentara
KK Crvena Zvezda

Košarkaši Crvene zvezde u četvrtak su u "Štark areni“ pobijedili minhenski Bayern rezultatom 74:68 u okviru šestog kola regularne sezone Eurolige. Šampioni Srbije tako su prekinuli niz od četiri poraza u elitnom evropskom takmičenju. Bila je to prva euroligaška pobjeda trenera Joanisa Sferopulosa u Euroligi otkad je sjeo na klupu kluba sa Malog Kalemegdana.

Zvezda je u nekim trenucima bila prilično bezidejna u napadu, ali je ekipom “dirigovao“ iskusni plejmejker Miloš Teodosić. Ogromnu ulogu u drugom poluvremenu, prije svega energijom na oba kraja parketa, demonstrirao je brazilski reprezentativac Yago Dos Santos. Osim toga, pogodio je i ključnu trojku u finišu utakmice, kojom je riješio pitanje pobjednika.

Poslije 40 minuta igre u Areni Teodosić je bio i statistički najproduktivniji igrač crveno-beli. Ovaj 36-godišnjak utakmicu je završio sa 16 poena (5/11 iz igre), 11 asistencija, 1 skokom i po 2 ukradene i izgubljene lopte za 27 minuta u igri.

Luka Mitrović, kapiten na ovoj utakmici, imao je 11 poena i 6 skokova, a 11 poena dodao je i Shabaz Naipier (5/11 iz igre). Američki playmaker odigrao je 21 minut. Yago Dos Santos, jedan od junaka pobjede, na kraju je imao 8 poena (2/6 iz igre, sve za tri poena), 3 skoka, 2 asistencije i 1 ukradenu loptu. Joel Bolomboy takođe je imao 8 poena.

Zvezda je na ovoj utakmici igrala bez kapitena Branka Lazića, ali i beka Nemanje Nedovića. Što se Bayerna tiče, Lasso nije mogao da računa na svog kapitena – srpskog reprezentativca, Vladimira Lučića.

U timu iz Minhena istakao se Karsen Edwards sa 16 poena, ali je u finišu bio veoma neprecizan. Iz igre je šutirao 6/16, a imao je po 3 skoka i asistencije, ali i izgubljene lopte. Po 12 poena dodali su Isaac Bonga i Leandro Bolmaro, dok je Serge Ibaka imao 10 poena.

Poslije ove uzbudljive i napete utakmice, koja je obilovala greškama sa obje strane, Zvezda je na skoru 2-4, dok je Bayern na 2-4.

U narednom kolu Eurolige Zvezda će idućeg petka gostovati Barceloni, a u međuvremenu ih u ABA ligi očekuje ih duel protiv Budućnosti u Beogradu. Što se tiče Bayerna, oni u Bundesligi tokom vikenda igraju protiv Braunschweiga, a potom narednog četvrtka u Beogradu “gostuju“ Maccabiju iz Tel Aviva.