Kup Kralja: Halilović debitovao u pobjedi Barcelone

Nogomet 16. jan 201508:34
EPA/Sebastien Nogier

Katalonski gigant Barcelona je s lakoćom ostvarila pobjedu protiv Elchea i tako se plasirala u četvrtfinale Kupa Kralja.

Španski nogometni velikan Barcelona rutinski je izborila plasman u četvrtfinale Kupa Kralja ostvarivši dvije uvjerljive pobjede protiv Elchea.

Nakon 5-0 na Camp Nou, Barca je na gostovanju slavila 4-0 i s ukupnih 9-0 izborila četvrtfinale u kojem je očekuje Atletico Madrid.

Barca je na stadionu Manuel Martinez Valero nastupila bez devet prvotimaca, a golove za katalonski sastav zabili su Mathieu (20), Sergi Roberto (40), Pedro (43-11m) i Adriano Correia (90+1).

VEZANE VIJESTI

Za Barcu je debitovao mladi hrvatski nogometaš Alen Halilović koji je u svojoj prvoj službenoj utakmici ušao u igru u 62. minuti. Sedam minuta kasnije uzdrmao je okvir gola.

Barca će u četvrtfinalu igrati protiv Atletico Madrida koji je u uzvratnom susretu osmine finala na Santiago Bernabeu odigrao 2-2 protiv gradskog suparnika Reala i tako sačuvao dva gola prednosti iz prve utakmice.

Prvu utakmicu Barcelona i Atletico će igrati 21. siječnja na Camp Nou, a uzvrat je sedam dana kasnije u Madridu. U ostalim susretima četvrtfinala sastaju se Athletic Bilbao – Malaga, Getafe – Villarreal i Sevilla – Espanyol.