Liga Prvaka: Remi u Madridu obezbijedio Berlin Juventusu

Nogomet 13. maj 201522:41 > 22:43
EPA/ALESSANDRO DI MARCO

U drugoj polufinalnoj, uzvratnoj, utakmici na stadionu Santiago Bernabeu, svoj prolazak u finale i megdan Barceloni tražili su Real Madrid i Juventus, a na koncu bila je uspješnija gostujuća ekipa.

Utakmica je krenula oprezno s obje strane, budući da je rezultat od 2:1 za Juventus iz prve utakmice ostavljao dovoljno prostora i jednim i drugim za kalkulisanje.

Ipak, u 23. minuti dosvirana je najstrožija kazna u korist domaće ekipe, koju je u gol pretvorio Cristiano Ronaldo. S tim rezultatom otišlo se na odmor, iako je Real imao više prilika za postizanje gola.

U nastavku meča, gosti su krenuli dosta ofanzivije, a na dodavanje Pogbe, bivši fudbaler Reala, Alvaro Morata pogađa gol Casillasa za 1:1 u 57. minuti, što se ispostavilo i kao konačan rezultat susreta.

Sa ukupnih 3:2 iz dvomeča, Juventus će u Berlinu odmjeriti snage sa Barcelonom.