Ahmedhodžićev pogodak nedovoljan Sheffieldu, nova pobjeda Bournemoutha

Nogomet 26. dec 202318:08 0 komentara
REUTERS/Molly Darlington

Pobjede su dan nakon proslavljenog Božića u Premijer ligi upisali i Bournemouth i Luton. Dan je otvoren pobjedom Nottingham Foresta na gostovanju Newcastleu.

Fudbaleri Bournemoutha slavili su protiv Fulhama i pobjedu upisali rezultatom 3:0. Trešnjice su povele u samom finišu prvog poluvremena golom Justina Kluiverta koji nije imao težak zadatak nakon odličnog pasa koji je dobio.

Sve je riješeno u 62. minutu kada je, nakon faula Joaoa Palinhe u kaznenom prostoru, Dominic Solanke sigurno realizovao penal. Konačan rezultat postavio je Sinisterra, igrao se četvrti minut nadoknade.

Sheffield se samouništio sa dva autogola

U meču Sheffiled Uniteda i Lutona, u kome su gosti slavili 3:2, prštalo je na sve strane.

Doughty je donio prednost Lutonu nakon 17 minuta igre i gosti su prednost čuvali sve do 61. minuta kada je McBurnie donio Shefieldu izjednačenje.

Samo osam minuta kasnije, domaći preko Anela Ahmedhodžića dolaze do preokreta i vodstva 2:1.

Ahmedhodžić pogodio na Boxing day, za erupciju 30 hiljada navijača (VIDEO)

A onda je uslijedilo samouništenje. Prvo je Robinson postigao autogol u 77., a zatim je sopstvenu mrežu zatresao u Slimane tri i pol minuta kasnije.