Ancelotti ga izvadio iz igre, Modrić mu odbio pružiti ruku

Nogomet 22. dec 202310:03 0 komentara
REUTERS/Isabel Infantes

Fudbaleri madridskog Reala sretno su pobijedili Alaves u gostima 1:0, u duelu 18. kola španskog prvenstva, čime su se vratili na sam vrh tabele.

Na vrhu su bodovno izjednačeni Real i Girona, a Madriđani su time iskoristili remi Girone kod Betisa ovog četvrtka.

Real je kod Alavesa do pobjede došao golom u 92. minuti. Nakon kornera najspretnije je reagirao omaleni Lucas Vazquez koji je glavom pogodio za 1:0.

Real je od 54. minute imao igrača manje nakon isključenja Nacha, a odmah nakon toga trener Carlo Ancelotti je zamijenio hrvatskog veznog igrača Luku Modrića koji je počeo utakmicu.

Prilikom izlaska iz igre Modrić je odbio pružiti ruku Carlu Ancelottiju, a nekoliko trenutaka kasnije kamere su ga primijetile kako ljut i neraspoložen sjedi na klupi za pričuve.