Arsenal minimalcem do nova tri boda, Everton u velikoj krizi

Nogomet 17. sep 202319:26 0 komentara
Action Images via Reuters/Lee Smith

Everton je u 5. kolu engleske Premier lige na Goodison Parku dočekao Arsenal, a meč je završen pobjedom gostujuće ekipe od 0:1.

Na prvu priliku moralo se čekati do 20. minute. Fabio Vieira je dodao loput u kazneni prostor, tamo se na šut namjstio Martinelli koji pogađa donji desni ugao. Međutim, glavni sudija susreta Simon Hooper je uz pomoć VAR tehnologije poništio pogodak budući da je na začetku akcije fudbaler Arsenala bio u ofsajdu.

I to je bilo sve zanimljivo što se događalo u prvom dijelu utakmice.

Drugio dio Topnici započinju furiozno. Najbolju priliku imao je Martin Odegaard koji je pucao sa distance, ali lopta nije prevarila Jordana Pickforda. Arsenal do vodstva dolazi u 70. minuti. Saka je asistirao Trossardu koji sjajnim udarcem pogađa dalji ugao gola domaćih.

Odmah nakon toga Odegaard je još jednom pokušao, ali Pickford odlično brani. Do kraja se rezultat nije mijenjao, Arsenal je sa nova tr iboda stigao do 4. mjesta sa 13 bodova, dok je Everton ostao na samo jednom osvojenom bodu u 5 utakmica.