Arteta iznenadio izjavom o golmanima: Njihovim izmjenama bi promijenio tijek utakmice

Nogomet 18. sep 202314:39
REUTERS/Phil Noble

Arsenal je ovog vikenda, teže od očekivanog, savladao Everton s minimalnih 1:0. U utakmici je debitirao David Raya, dok do sada standardni golman Ramsdale ostao na klupi.

Trener Arsenala nakon utakmice osvrnuo se na poziciju golmana te najavio da bi u budućnosti tijekom utakmice mogao izmjenu iskoristiti baš da bi zamijenio golmane. Bila bi to prava revolucija u nogometu s obzirom da se golman ne mijenja ukoliko za vrijeme utakmice ne zadobije ozljedu.

Senzacija je čak kada se treneri prije raspucavanja jedanaesteraca odluče za izmjenu na vratarskoj poziciji, ali i to se vrlo rijetko događa.

Nesvakidašnji potez

“Postoje stvari zbog kojih žalim. Bilo je to u dva navrata, nakon 60 minuta i nakon 85 minuta igre u dvije utakmice. Mogao sam promijeniti golmana i nisam to učinio, nisam imao hrabrosti za to. Remizirali smo te utakmice i bio sam jako nesretan“, izjavio je Arteta.

Engleske medije zanimalo je zašto se Arteta odlučio standardnog vratara i reprezentativca Engleske Ramsdalea ostaviti na klupi.

Raya je ove sezone u Arsenal stigao iz Brentforda kao posuđeni igrač. Njegova vrijednost procjenjuje se na 30 milijuna eura i jako je cijenjen radi svoje distribucije lopte nogom.

“Neko će promijeniti golmana tijekom utakmice i to će biti čudno, pitat ćete se zašto, ali recite mi, zašto ne? Ako imate kvalitetnog drugog golmana, ili ako se nešto događa na terenu i želite promijeniti tok utakmice, onda to i učinite.

Žao mi je i sada imam osjećaj da trebam uključiti sve u momčadi koji mogu igrati, bez obzira na konkurenciju. To je moja poruka.”, zaključio je Arteta.

Iz Španjolčevih izjava jasno je kako ove sezone na vratima Arsenala možemo očekivati promjene, kako iz utakmice u utakmicu, tako i tijekom 90 minuta.