Augsburg srušio ekipu Hoffenheima, Demiroviću poništen gol

Nogomet 17. feb 202322:28 0 komentara
INA FASSBENDER / AFP

Fudbaleri Augsburga u uvodnom susretu 21. kola njemačke Bundeslige savladali su tim Hoffenheima minimalnim rezultatom 1:1.

Augsburg je bio mnogo bolji rival, a u osmoj minuti stigli su do prednosti preko Engelsa. Ipak, taj gol je poništen nakon asistencije iz VAR sobe. Veznjak Augsburga je prethodno igrao rukom.

Mreža Hoffenheima tresla se ponovo u 47 minuti. Ovoga puta pogodio je reprezentativac BiH Ermedin Demirović. I ovaj gol je poništen nakon asistencije iz VAR sobe jer je prema mišljenju arbitara Demirović napravio prekršaj.

Ipak, zaslužen gol timu Augsburga stigao je u 88. minuti. Gouweleeuw je uposlio Jensena, a ovaj matirao golmana Baumanna.

Demirović je za Augsburg igrao do 76. minute susreta, a na drugoj strani Ermin Bičakčić je u igru ušao u 53. minuti kada je zamijenio Vogta.

Hoffenheim je tako upisao u četvrti vezani poraz i trenutno zauzima 14. poziciju na tabeli Bundeslige sa 19 bodova, dok je Augsburg 13. sa 24 boda.