Barca razbila Atletico, strijelac i “izdajnik“ Felix

Nogomet 17. mar 202423:47 0 komentara
REUTERS/Isabel Infantes

Fudbaleri Barcselone "pokvarili" su veliki derbi 29. kola Primere u prijestolnici Španije.

Gosti iz Katalonije savladali Atletico u Madridu ubjedljivim rezultatom 3:0 i sačuvali kakve-takve nade da u preostalih devet kola mogu da prestignu Real i osvoje titulu.

„Plavo-ljubičasti“ su drugi na tabeli sa osam bodova manje od najvećeg rivala, dok je Atletico posijle drugog uzastopnog poraza ispao iz zone plasmana u Ligu šampiona i od četvrtoplasiranog Athletic Bilbaa ima bod manje.

Katalonci su poveli u 38. minutu pogotkom Joao Felixa, koji je minulog leta na sve načine želio da napusti Madrid i preseli se na „Nou camp“. Portugalac je na kraju pozajmnjen Barceloni, a gnijev navijača tima sa „Wanda Metropolitana“ dosegao je još veći nivo kada je na asistenciju Roberta Lewandowskog savladao Jana Oblaka.

Felix je, ipak, pokazao poštovanje prema klubu u koji je stigao u julu 2019. iz Benfice i nije se radovao šestom golu u Primeri ove sezone.

Gosti su u finišu prvog poluvremena ostali bez trenera Xavija koji je zbog žustrih prigovora dobio najprije žuti, a potom i crveni karton, međutim, to ih nije omela u nastavku meča.

Već nakon 68 sekundi drugom poluvremena na semaforu je pisalo – 0:2. Strijelac Lewandoswki poslije sjajne asistencije Raphinhe. Poljskom reprezentativcu to je bio 13 pogodak u prvenstvu.

U 65. minutu otklonjena je i posljednja dilema oko pobjednika. Lewandowski je sjajno centrirao, a Fermin Lopez se „poklonio“ i neometan po treći put matirao Oblaka za ovjeru pete uzastopne pobjede protiv Jorgandžija. Dvadesetogodišnjaku je to bio treći pogodak u sezoni.

Interesantno je da su gosti uputili pet udaraca u okvir gola i tri su završila iza leđa slovenačkog čuvara mreže.

Domaći su meč završili sa desetoricom jer je u 90+3 minutu Nahuel Medina dobio direktan crveni karton.

Atletiko će poslije dvonedjeljne pauze, tačnije 1. aprila, gostovati Villarrealu, a Katalonci će dan ranije igrati sa Las Palmasom pred svojim navijačima.