Barcelona u finišu susreta uspjela slomiti otpor Baskijaca

Nogomet 22. okt 202322:55 0 komentara
REUTERS/Albert Gea

U derbiju 10. kola na Montjuicu večeras je odigran susret između Barcelone i Athletic Bilbaa.

Na kraju rezultat je glasio 1:0, te je Barca minimalcem došla do velika tri boda. Domaći bolje otvaraju susret, već na samom početku susreta Joao Felix nije iskoristio veliku šansu, nakon što je primio lijep pas u šesnaestercu. Pucao je, ali je pogodio prečku. Ponovo prijeti Barca četiri minuta poslije, Unai Simon dobro brani udarac koji je uputio Fermin Lopez nakon preciznog proigravanja u prostor. Udarac je bio upućen prema donjem desnom ugli, ali golman je odlično odbranio.

Mogli su i gosti do pogotka u 21. minuti, Marc-Andre ter Stegen senzacionalno brani odličnu priliku za gol. Inaki Williams je prvi bio na odbijancu na rubu kaznenog prostora i puca prema golu, ali lopta je završila u golmanovim rukavicama umjesto u rašljama.

Pred kraj prvog dijela još jednu šansu imao je Inaki Williams, koji se zaletio u kazneni prostor da bi ispratio dodavanje i uputio niski udarac prema desnoj stativi, ali Marc-Andre ter Stegen je bio spreman i spriječio njegov pokušaj. Dva minuta poslije brat Inakija, Nico, šutirao je sjajno, ali je još jednom Ter Stegen bio na visini zadatka.

Na prvu šansu u drugom poluvremenu čekalo se 13 minuta. Joao Felix je uputio snažan udarac sa ruba šestnaesterca. Njegov opasni pokušaj, upućen prema donjem desnom uglu, ali Unai Simon sa odličnom odbranom zaustavlja loptu. A onda potom Unai Simon je ponovo pokazao odličan talent kada je sjajnom odbranom zaustavio pokušaj koji je uputio Fermin Lopez. On je došao do odbijanca ispred gola i poslao loptu prema donjem desnom uglu, ali nije uspio svladati golmana.

Mladi Yamal je imao sjajnu šansu u 64. minuti kada je pokupio u centimetar precizno dodavanje u kazneni prostor i puca za dlaku blizu desne stative. Barcelona je nastavila sa pritiskom u drugom poluvremenu, a ponovo Unai Simon je sjajno ovo odbranio veliku šansu u 75. minuti! Joao Cancelo je lagano prošao kroz odbranu i opalio s ruba šesnaesterca. Lopta je išla u donji desni ugao, ali ju je golman sjajno zaustavio.

Barcelona zasluženo stiže do pogotka u 80. minuti, Joao Felix je poslao loptu, a Marc Guiu ju je pokupio. On je ušao u šestnaesterac i uputio prekrasan udarac koji ulazi u donji lijevi ugao nakon prvog kontakta sa loptom.

Joao Felix mogao je završiti posao u 90. minuti, odlično je skočio kako bi glavom udario loptu poslanu iz preciznog centaršuta. Njegov pokušaj, usmjeren pod prečku, ali je sjajni večeras Unai Simon blokirao to divnom obranom.