Bayern iskoristio poklon Dortmunda: Mihnenski tim ponovo lider Bundeslige!

Nogomet 30. apr 202317:30 0 komentara
REUTERS/Angelika Warmuth

Bayern je savladao Herthu na svom stadionu sa 2:0 i ponovo postao lider Bundeslige.

Na meču u Minhenu, domaći su poveli u 69. minutu golom Gnabryja, koji je zatresao mrežu glavom nakon perfektne asistencije Kimmicha kroz sredinu.

Za Gnabryja je to deseti gol u sezoni, a na sličan način Bayern je postigao i drugi gol deset minuta kasnije.

Kimmich je ponovo asistirao u stilu NFL kvoterbeka, Coman je izbjegao ofsajd zamku i postavio konačan rezultat svojim sedmim golom u Bundesligi.

Bayern sada ima bod više od Borussije Dortmund, koja je u ovom kolu zabilježila kiks, igravši neriješeno sa Bochumom.

Do kraja sezone je ostalo četiri kola, a u narednom kolu Bavarci gostuju Werderu u Bremenu.