Bayern pretrpio novi težak poraz, evo šta je poručio izvršni direktor kluba

Nogomet 22. apr 202318:16 0 komentara
REUTERS/Heiko Becker

Bayern je neočekivano poražen u današnjem meču 31. kola Bundeslige od Mainza sa 2:1.

Sadio Mane je Bavarce doveo u prednost u prvom poluvremenu, ali su domaći sjajnim drugim poluvremenom stigli do pobjede. Bilo je potrebno samo 15 minuta da Mainz preokrene rezultat.

Bavarci u velikoj krizi: Mainz razbio Bayern i otvorio vrata Dortmundu (VIDEO)

Bayern je tako produžio negativan niz rezultata i bez pobjede su već četiri utakmice. Nije pomogla ni promjena trenera. Julian Nagelsmann je dobio otkaz, a na njegovo mjesto je doveden Thomas Tuchel. Najveće kritike za taj potez i za generalno lošu situaciju u klubu dobili su Oliver Kahn i Hasan Salihamidžić. Navijači njih krive za ono tšo se trenutno događa u njemačkom gigantu.

Danas je rukovodstvo Bayerna nakon kraja utakmice sišlo u svlačionicu, a nije poznato šta su rekli igračima. Kahn je za njemačke medije izjavio kako ostavku neće dati.

“Moj jedini cilj je završiti sezonu naslovom prvaka – i onda stvarno ponovno napasti novu sezonu” rekao je Kahn.