Besiktas ispustio tri gola prednosti protiv Adane, Pjaniću sat vremena igre

Nogomet 21. sep 202121:09 > 21:38 0 komentara
Besiktas

Fudbaleri Besiktasa remizirali su u 6. kolu turske Super Lige protiv Adana Demispora 3-3, iako su imali tri gola prednosti.

Besiktas je u prednost stigao u 20. minuti susreta preko Francisca Montera nakon sjajne asistencije bh. reprezentativca Miralema Pjanića, a rezultat je udvostručio Josef dvije minute prije kraja prvog poluvremena na dodavanje Ridvana Yilmaza.

Upravo je Yilmaz nakon sedam minuta igre u drugom poluvremenu povisio na 3-0.

Kada se činilo da će aktuelni prvak Turske meč rutinski privesti kraju uslijedio je neobjašnjiv pad.

Najrpije je Matias Vargas u 60. minuti smanjio na 3-1, da bi svoj tim na samo gol zaostatka vratio rezervista Mario Balotelli u 79. minuti susreta.

U trenucima dok su svi čeali posljednji zvižduk sudije Palabiyika Mario Balotelli je pronašao Britta Assombalongu koji pogađa za veliku radost gostujućih navijača i vrijedan bod svoje ekipe.

Miralem Pjanić je za Besiktas igrao do 65. minute kada ga je zamijenio Salih Ucan.

Besiktas nakon ovog neriješenog rezultata zauzima lidersku poziciju na tabeli Super lige sa 14 osvojenih bodova, bodom više u odnosu na drugoplasirani Trabzonspor, ali i utakmicu više. Adana je 12. sa 6 osvojenih bodova.

Turska Super liga – 6. kolo:

Besiktas 3-3 Adana Demispor (Montero, Josef, Yilmaz / Vargas, Balotelli, Assimbalonga)